• Záverečná konferencia "Aj malá zmena pomáha"

• 13.03.2023 14:17
      • Deň druhý -  Záverečná konferencia Aj malá zmena pomáha. Tento deň sme nazvali aj zhodnotenie celého projektu.
      • Na úvod nám zahrali hudobníci spolu s talentovaným žiakom z 3.B Milankom Paľom na ľudovú nôtu. Konferenciu otvorila a všetkým prítomným sa prihovorila pani riaditeľka z Trstenej Ing. Milena Smitková. Nasledovalo predstavenie celého projektu, jeho ciele a zrealizované aktivity a mobility. Po každej mobilite sme si spoločne zaspievali pesničku, ktorú sme sa v danej krajine naučili. Cez prestávku sme mali pripravenú aktivitu „Uhádni, aký je to čaj“ . Bolo pripravených 10 džbánov, v ktorom boli vylúhované bylinky zo školskej záhrady. Veru niektoré nám dali poriadne zabrať. Po prestávke sme pokračovali ďalej. Všetkým prítomným sme predstavili výstupy z projektu. Spoločne sme vytvorili fotoatlas liečivých rastlín a gazdovskú kuchárku v štyroch jazykoch a ekologickú knihu nápadov, ktorú sme pokrstili sušeným čajom. Každá škola predstavila v komunikačnom jazyku svoju prezentáciu, v ktorej zdokumentovala zrealizované aktivity a tvorivé dielne. Nasledovala diskusia, do ktorej sa zapojili riaditelia škôl i niektorí z hostí. Blížil sa koniec, ktorý nám veru na nálade nepridal. V rámci sebahodnotenia sme spoločne vytvorili strom zážitkov, želaní a prianí. Posledné objatia, stisky rúk, výmena kontaktov.... Škoda, ale v kútiku srdca veríme, že sa nám ešte podarí vytvoriť a zrealizovať ďalší pekný projekt. Možno prídu ďalšie školy, noví kamaráti, nové zážitky. Veľké poďakovanie patrí najmä pani učiteľkám Silvii Púčikovej a Márii Branickej, riaditeľom škôl, zúčastneným učiteľom a kolegom, lektorom tvorivých dielní, rodičom, dôchodcom a všetkým, ktorí sa podieľali na tomto projekte. Zo srdiečka vám ďakujeme.