• TAJOMSTVÁ POHRANIČIA UKRYTÉ V PRÍRODE

• 07.11.2022 13:29
      • 2.5.2022

ZŠ P.O. Hviezdoslava Trstená počas viacročnej spolupráce zrealizovala niekoľko významných projektov s cezhraničným charakterom.
      • Výsledkom cezhraničnej spolupráce vznikla iniciatíva vytvorenia zážitkového vzdelávacieho projektu s využitím moderných technológií pre posilnenie vzájomnej spolupráce a získanie manuálnych a technických zručností, estetického cítenia v rámci výučby prírodovedných predmetov a environmentálnej výchovy s cieľom upozorniť na jej významnú úlohu v procese vzdelávania smerom k udržateľnému rozvoju spoločnosti a k úcte a ochrane životného prostredia. Realizáciou projektu bola vytvorená environmentálna učebňa v prírode, ktorú počas niekoľkých mesiacov budovalo viacero šikovných rúk. Žiaci, učitelia a školníci prostredníctvom manuálnej práce s drevom, maliarskych prác, oplotenia environmentálnej učebne, úprav terénu a mnoho ďalších. Realizácia by sa neuskutočnila ani bez nevyhnutných stavebných úprav pozemku a osadenia záhradného domčeka vďaka p. Jozefovi Klimčákovi, p. Graňákovi a fi rme Môj záhradný domček. Poďakovanie taktiež patrí aj p. Michalovi Furdekovi za poskytnutý materiál na skalku. V čiastočne vytvorenej environmentálnej učebni bude ešte potrebné mnoho prác dokončiť, ale spoločnými silami toto naše dielo zveľadíme, tak, aby novovzniknutý priestor mohol slúžiť na outdoorové vzdelávanie našich žiakov.

Mgr. Ivica Dafčíková