• Deň bez áut

• V školskom klube na sídlisku Západ už vieme, aký vplyv majú dopravné prostriedky na našu planétu. V tento deň prostredníctvom obrazového materiálu sme sa oboznámili s pravidlami cestnej premávky pre cyklistov a kolobežkárov, aby cesta do školy bola bezpečná aj bez áut.

vych. J.Lepáčková

• Tradičné recepty

• V rámci projektu Erasmus + „Aj malé zmeny dokážu veľké zázraky“ sme si dnes vyskúšali svoje kuchárske zručnosti. Zo školskej záhradky sme obrali cukety a jednu z nich sme použili na cuketovo – zemiakové placky. A čo z ďalších zemiakov? Pripravili sme dve tradičné jedlá – strapačky so slaninou a bryndzové halušky. Zostáva nám už len spracovať fotografie a recepty do PowerPointovej prezentácie, preložiť ich do anglického jazyka a odprezentovať na októbrovom stretnutí v partnerskej škole v Hořiciach. Recepty budú súčasťou spoločnej elektronickej kuchárskej knihy.

Máte návrhy na ďalšie tradičné slovenské jedlá? Budeme radi, keď nám napíšete a pomôžete nám vytvoriť e Book - Tradičná gazdovská kuchárka. J

• Legomobilita

V rámci Európskeho týždňa mobility tretiaci skonštruovali dopravné prostriedky.

Legomobilita bola súčasťou nášho dnešného vyučovacieho procesu. Zážitkové vzdelávanie lego kockami nám spájala hru a učenie pútavou formou. Naši konštruktéri vytvorili nádherné dopravné prostriedky.

VEĽKÁ POCHVALA!

PaedDr.Ľ.Capuliaková

• Zmrzlinový deň

Medúzky z 1.C majú za sebou prvý zážitkový deň.

Deti  si vyskúšali  tímovú spoluprácu, naučili sa peknú pesničku, upiekli nielen slovo „ZMRZLINA“, ale aj prvé písmenká zo svojich mien, postavili zmrzlinu z kociek a dokonca našli a spočítali ukryté zmrzlinky na školskom dvore. Aký by to bol ZMRZLINOVÝ DEŇ, keby si na konci nepochutnali na zmrzline, samozrejme s písmenkovými koláčikmi, ktoré  si vlastnoručne upiekli.

Aj keď dnes bolo vonku trošku zmrzlinové počasie, prváci si svoj  "Zmrzlinový deň" super užili.

PaedDr.G.Kapjorová

• Pastelky z 3.A objavujú svet

Hodiny prírodovedy dokážu byť veľmi zaujímavé - okúšame sa odpovedať na jednoduché otázky o fungovaní sveta, zisťujeme zaujímavostí o každodenných javoch ...

PaedDr.Ľ.Capuliaková

• Čokoládový deň

Deň čokolády je určený pre všetkých milovníkov čokolády, ktorá je zdrojom energie pre naše telo.

V ŠKD na sídlisku Západ sme si tento deň pripomenuli a spríjemnili ochutnávkou tejto pochúťky, maľovaním „čoko“ obrázkov a množstvom informácií o vzniku a výrobe čokolády.

Bol to príjemný čokoládový deň.

vych. J. Lepáčková

• Kultúrne poukazy pre bývalých žiakov 9. ročníka

• Oznamujeme bývalým žiakom 9. ročníkov našej školy, že kultúrne poukazy platné na školský rok 2022/2023 sú u nás v škole P. O. Hviezdoslava Trstená. Vyzdvihnúť si ich môžete každý pracovný deň do 15:00 hod.

• Zoznam záujmových útvarov v šk. roku 2022/2023

Ponuka záujmových útvarov na našej škole v šk. roku 2022/2023.

Zoznam bude ešte postupne  doplnený a aktualizovaný.

Ponuka krúžkov CVČ Trstená

CVČ Trstená ponúka rôzne krúžky pre ZŠ na šk. rok 2022/2023. Poplatok na celý rok je 12 €. Ak sa dieťa prihlási na viacero krúžkov, poplatok sa platí len za jeden krúžok. Pri plaveckom krúžku sa platí plus 4 € na stretnutie. Prihlášky treba odovzdať do 20.9.20222. Nájdete ich na stránke cvctrstena.sk alebo si ich môžete priamo vyzdvihnúť v CVČ. Viac info na tel. č. : 043 53920129.