• Slávik Slovenska 2024 - okresné kolo

Štafeta súťaží v speve ľudových piesní pokračovala  16.mája okresným kolom súťaže Slávik Slovenska 2024, ktorá sa konala v ZUŠ v Nižnej.

Súťaže sa zúčastnili žiaci základných škôl a osemročných gymnázií v našom okrese v troch kategóriach. Našu školu reprezentovali talentovaní speváci, ktorí opäť pre nás získali veľmi pekné ocenenia:

I.kategória - Ema Floreková (2.C)

II.kategória - Milan Paľo (4.B) - 2.miesto

III.kategória - Eliška Barnasová (9.B) - 3.miesto

Gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu našej školy!

Mgr. I.Kozubíková

• Práca s prírodným materiálom

V školskom klube na sídlisku Západ sme si vyskúšali prácu s drobným prírodným materiálom, formovanie pozitívneho aj uvedomelého vzťahu k životnému prostrediu a jeho aktívnej ochrane.

vych. J. Lepáčková

• Beseda so spisovateľkou Lenkou Šingovskou

Triedy 7.A, 7.B a 7. C prijali pozvanie do mestskej knižnice na zaujímavú besedu so spisovateľkou Lenkou Šingovskou, ktorá k nám pricestovala až z Košíc. Previedla nás celým procesom tvorby knihy, ako sa k písaniu sama dostala a predstavila nám jej knihy plné zaujímavostí o Slovensku, slovenských hradoch, či vodných zdrojoch.

Mgr. Gočalová, PaedDr. Paľová, Mgr. Mahútová

• Matičný sláviček

27. ročník regionálnej súťaže Matičný sláviček v speve ľudových piesní sa uskutočnil 15.5.2024 v MsKS Trstená. Organizuje ju Miestny odbor Matice slovenskej v spolupráci so ZUŠ v Trstenej.                                                      Početná účasť žiakov potvrdila, že o spev „ľudoviek“  je stále veľký záujem a o spevácke talenty nie je núdza ani na našej škole, čo potvrdili naši speváci:

I.kategória: Jozef Furdek a Nela Hervayová z 2.C

II. kategória:Lýdia Hrubcová 6.C            2.miesto                                                                                                                       Juliana Sluťáková 4.A         3.miesto

III.kategória: Vanesa Miklúšková 7.A     2.miesto

Víťazom srdečne gratulujeme!

Mgr.Ivana Kozubíková

• Vyhodnotenie plagátov vytvorených ku dňu vody

Ku Dňu vody bola vyhlásená súťaž pre triedy o vytvorenie plagátu na podporu pitia čistej vody. Všetky triedne práce boli zverejnené na internete s možnosťou triedneho a aj verejného hlasovania. Dostali sme 183 odpovedí a víťaznou triedou sa stala trieda 7.C s počtom 19 hlasov. Gratulujeme.

Vážení rodičia, oznamujeme Vám, že riaditeľka školy Ing. Milena Smitková so súhlasom zriaďovateľa udeľuje dňa 10.5.2024 (piatok) žiakom školy riaditeľské voľno.