• Šaliansky Maťko - okresné kolo

Dnes 25.1.2024 sa konalo v Tvrdošíne na ZŠ M. Medveckej okresné kolo prednesovej súťaže Šaliansky Maťko. Z našej školy sa zúčastnili traja žiaci a všetci traja sa umiestnili na stupňoch víťazov. V prvej kategórii si vyrecitovala tretie miesto Larisa Kleinová z 2.C, v druhej kategórii získal tretie miesto Milan Paľo zo 4.B a v tretej kategórii na druhom mieste skončila Lýdia Hrubcová zo 6.C.

GRATULUJEME a ďakujeme za krásnu reprezentáciu našej školy!

PaedDr.Daniela Paľová

• Na víťaznej vlne

Záujem o anglický jazyk na našej škole je obrovský, čo nás veľmi teší, takmer sedemdesiat žiakov sa zúčastnilo na školskom kole olympiády anglického jazyka. Mnohí žiaci nás prekvapili svojimi vedomosťami v písomnom teste,ale do ústnej časti sa mohli dostať len tí najlepší. Súčtom bodov zo všetkých zložiek jazyka sa prebojovali za svoju kategóriu:

V kat. 1A

1.miesto Patrik Lepáček

2.miesto Lara Hujasová

3.miesto Kristián Degan

V kat. 1B

1.miesto Fabien Beráts

2.miesto Oliver Súlovec

3.miesto. Tímea Močarníková

Neumiestnení žiaci sa za svoj výkon vôbec nemuseli hanbiť, očarili nás pohotovou reakciou aj dôvtipom pri vytváraní príbehov a širokou slovnou zásobou.

Postupujúci žiaci z prvého miesta nás mimoriadne úspešne reprezentovali na okresnom kole 17.1.2024.

Svojim talentom a zručnosťami v jazyku si vybojovali :

krásne 3. miesto Fabien Beráts kat. 1B

a na krajské kolo postupuje z 1. miesta Patrik Lepáček kat. 1A

Chlapcom gratulujeme a prajeme im veľa úspechov v rozvíjaní svojho talentu v ďalších súťažiach!

Mgr.L.Kuželová

• Šaliansky Maťko J. C. Hronského

Prednes povesti má na našej škole dlhú tradíciu. Aj dnes, 15.1.2024, sa zišli žiaci 2. a 3. ročníka, aby nám predniesli, prerozprávali povesti o hradoch a mátohách, o hrdinoch i čertoch, o detvianskych košeliach.

Výber povestí bol pestrý, zaujímavý a pútavo prednesený, čo porota zohľadnila pri hodnotení.

I.kategória:

1. miesto - Larisa Kleinová 2.C - postup do okresného kola

2. miesto – Viktória Jurinová 3.C

3. miesto – Soňa Štefanidesová 2.A

Srdečne blahoželáme!

Mgr. Miklúšková Viera

Dňa 18.1. sme pokračovali v školskom kole recitačnej súťaže - Šaliansky Maťko aj so staršími žiakmi našej školy.

Prednesy boli výborné. Niektoré smutné, iné zase veselé. Súťažiaci aj diváci mali o umelecký zážitok postarané.

Porota rozhodla nasledovne:

II. kategória

1. miesto: Milan Paľo (4.B)

2. miesto: Šimon Malatinka (4.A)

3. miesto: Juliana Sluťáková (4.A)

- čestné uznanie poroty - Nela Hlinová (5.B)

III. kategória

1. miesto: Lýdia Hrubcová (6.C)

2. miesto: Dávid Laštík (7.A)

3. miesto: Eliška Kavuljaková (6.A)

Výhercom srdečne blahoželáme a Milankovi a Lydke prajeme veľa šťastia v okresnom kole.

Fotky:

Mgr.L.Mahútová

• Predškoláci opäť v našej škole

Dnes sme v našej "Rozkvitnutej Škole" opäť privítali nové semienka. Tentokrát z MŠ Puškinova. Aby z nich vyrástli krásne kvietky, budeme sa o ne počas štyroch návštev s potešením starať a veríme, že sa aj im bude u nás páčiť. Pútavé aktivity, prehliadku školy, ale aj návštevy tried budú s deťmi realizovať pani učiteľky Ľubka, Zlatka, Danka a Lívia. Dnes to bolo super.

• Pozvánka

Vážení rodičia,

pozývame  Vás na informačné popoludnie ohľadom výchovno-vzdelávacích výsledkov vášho dieťaťa v 1. polroku šk. roka 2023/2024, ktoré sa bude konať dňa 16.1.2024. Informovať sa môžete v čase  od 13,30 hod. do 16,30 hod. vo všetkých budovách školy. Jednoducho a rýchlo si môžete rezervovať termín na konzultáciu s Vašim učiteľom aj prostredníctvom edupage.