• Výprava projektu Erasmus+ v Podwilku- deň druhý

Dnes sa naše zvedavé túlavé topánočky vybrali na ďalekú cestu do Krakówa. V botanickej záhrade sme si pozreli rôzne druhy drevín, liečivých bylín a úžitkových rastlín. Okrem toho nám pani včelárka priblížila život včiel. Na chvíľu sa z nás stali mladí včelári a včelárky a vyskúšali sme si túto prácu naživo. Skontrolovali sme rámiky s plodmi, pohľadali kráľovnu MATKU a odmenou nám bola ochutnávka medu. Zo šiestich druhov bolo naozaj ťažké vybrať favorita. Stal sa ním lipový med. Po obede sme si pozreli historickú časť mesta a hrad Wawel. Večer nás ešte čakalo veľa práce. Tvorba ekoplagátu - recyklovanie v kuchyni, alebo čo robiť, aby sa neplytvalo jedlom. Tiež sme sa naučili šiť ľanové vrecká na chlieb. Bol to naozaj náročný deň! Únavou sme padli do postele a s ďalšími krásnymi zážitkami sa podelíme s vami aj zajtra!

• Výprava projektu Erasmus+ v Podwilku- deň prvý

Dočkali sme sa! Konečne sme si zbalili kufríky aj my - niektorí poriadne veľké a naskočili ku kamarátom z Hoříc za výpravou do Podwilku. Cesta nám ubehla rýchlučko a milo nás prekvapilo ubytovanie - krásny penzión Amel, ktorý dokonale ladí k téme nášho projektu. Z každého kúta na nás pokukujú regionálne výrobky a nástroje charakteristické pre túto oblasť. Po obede sme sa vybrali do školy, aby sme si opäť precvičili komunikačný jazyk, naučili sa novú pieseň: " Nie wyskakuj ptosku w gore". Potom sme privítali p. Jána Świdrońa s manželkou, ktorí nám porozprávali o živote včiel, potrebe ochrany životného prostredia a včelích produktoch. Po teoretickej príprave sme si spoločne vyrobili sviečky zo včelieho vosku - nádherne voňajú. Večera bola pre nás maškrtkou pred finále. Pán Zbigniew Grzybacz nám prišiel pomôcť s výrobou domčekov pre hmyz a tým sme zakončili náš prvý deň. Bol vyčerpávajúci, krásny a poučný! Tešíme sa na zajtra.

• MDD – MEGAPIKNIK KĽOZOV

Piatkový slnečný deň patril oslave MDD, teda našim deťom, ktoré si spoločne užili megapiknik na ihrisku Kľozov. Kto chcel mohol súťažiť, kto chcel mohol povzbudzovať, a kto chcel, mohol len tak sedieť na deke s kamarátmi a užívať si spoločný deň v prírode. Okrem pohody priniesol tento deň aj trochu napätia, lebo išlo aj o ZMRZKU pre celú triedu. Najväčší počet bodov, a teda zmrzlinu pre triedu, za súťaže a umiestnenie vo futbalovom a kolkovom turnaji získali Trpaslíci zo 4.A a deti z 8.B. Víťazom srdečne gratulujeme. :)

• Na celoslovenskej súťaži sme získali bronz

Dnes 3.6.2022 Trstená privítala recitátorov z celého Slovenska na celoslovenskej recitačnej súťaži Dilongova Trstená . Aj naša škola mala svoje zastúpenie. V 1. kategórii recitoval Timotej Capuliak zo 6.A,  v 2. kategórii Vanesa Šálková zo 7.B a Sofia Kubíková z 8.C. V silnej konkurencii podali všetci recitátori výborný výkon.

Tretie miesto si vyrecitoval Timko Capuliak.  GRATULUJEME!

• MATEMATICKÝ KLOKAN - vyhľadávanie talentov

Matematický klokan je najväčšia medzinárodná matematická súťaž na svete. Z našej školy sa do nej zapojilo toľko detí z ročníkov 1. - 4., že sa takmer nezmestili na jednu fotku - 86 🙂.

Diplom úspešného riešiteľa získalo 20 detí.

Veľmi úspešní, ktorí získali diplom úspešného riešiteľa a tričko, nakoľko dosiahli plný počet bodov, sú: Romanko, Miško, Filipko a Damianko z 1.B.

Všetkým srdečne gratulujeme a posielame veľkú pochvalu.

• MDD

Naša škola si užije spoločnú oslavu dňa detí v piatok 3. júna. Tešíme sa.